MEMORIAL MILE HEAT 1

Boardman, OH

May 29, 2017

THANKS TO WALGREENS BOARDMAN
Results by RUNHIGH.COM

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

                                 Last updated May 29, 2017 11:24 AM
       CLASS    
 PLACE PLACE                 FINISHER                  TIME

    1    1  Abe Rogers, 10, Poland, OH                  5:40  
    2    2  Brock Farris, 11, Boardman, OH              5:53  
    3    1  Andrew Yocum, 12, Boardman, OH              5:59  
    4    3  David Daltorio, 11, Youngstown, OH          6:01  
    5    1  Kirk Rogers, 48, Poland, OH                 6:03  
    6    1  Rebecca Geiss, 9*, East Palestine, OH       6:05  
    7    1  Marissa Geiss, 13*, East Palestine, OH      6:13  
    8    4  Zachary Haus, 10, Boardman, OH              6:17  
    9    2  Megan Rowley, 12*, Youngstown, OH           6:22  
   10    5  Sam Geiss, 11, East Palestine, OH           6:32  
   11    2  Ethan Dunlany, 12, Boardman, OH             6:46  
   12    3  Isabelle Dwyer, 14*, Boardman, OH           6:48  
   13    4  Ally Schwendeman, 13*, Boardman, OH         6:49  
   14    5  Alexa Pstoka, 14*                           6:52  
   15    2  Brigid Wagner-Donlin, 9*, Hubbard, OH       6:58  
   16    3  Kate Harrell, 10*, Poland, OH               7:02  
   17    1  Lea Byers, 26*, Youngstown, OH              7:03  
   18    4  Reese Zimmerman, 10*, Petersburg, OH        7:07  
   19    3  Andrew Bucey, 12, Leetonia, OH              7:11  
   20    5  Miriam Figley, 11*, East Palestine, OH      7:12  
   21    6  Lucy Harrell, 10*, Poland, OH               7:12  
   22    6  Tim Styranec, 11, Canfield, OH              7:13  
   23    1  Alan Cuevas S R., 43, Boardman, OH          7:16  
   24    1  Norman Thomas, 67, Solon, OH                7:17  
   25    7  Keegan Bruner, 11, Boardman, OH             7:19  
   26    8  Anthony Price, 10, Boardman, OH             7:21  
   27    1  Tommy Sullivan, 8, Boardman, OH             7:25  
   28    2  Jon Geiss, 7, East Palestine, OH            7:25  
   29    6  Alizabeth White, 12*, Boardman, OH          7:26  
   30    9  Gabriel Bettross, 10, Poland, OH            7:29  
   31    7  Mya Markulin, 9*, Canfield, OH              7:45  
   32    8  Ava Bucey, 9*, Leetonia, OH                 7:45  
   33   10  Isaiah Doyle, 9, Boardman, OH               7:51  
   34    1  Steven Marshall, 17, Struthers, OH          7:52  
   35    1  Brecksn Neuhaus, 8*, Canfield, OH           7:53  
   36    7  Julia Basista, 12*, Boardman, OH            7:57  
   37    2  Brooke Hunter, 7*, Hermitage, PA            7:58  
   38    8  Kathleen Sullivan, 12*, Boardman, OH        7:59  
   39       Maria Frank*, Youngstown, OH                8:13  
   40    1  Becky Wessel, 41*, East Palestine, OH       8:18  
   41    9  Morganne Evans, 12*, Youngstown, OH         8:26  
   42   10  Dana Haus, 13*, Boardman, OH                8:26  
   43   11  Mia Hammerton, 13*, Boardman, OH            8:27  
   44    3  Colleen Sullivan, 6*, Boardman, OH          8:28  
   45    4  Maalia Smith, 8*, Youngstown, OH            8:39  
   46    9  Aubree Neuhaus, 11*, Canfield, OH           8:43  
   47    4  Justin Yocum, 12, Boardman, OH              8:47  
   48    5  Grace Reardon, 8*, Vienna, OH               8:50  
   49    2  Diane Marshall, 43*, Struthers, OH          8:53  
   50   11  Finn Houck, 9, Boardman, OH                 8:55  
   51    6  Sydney Rakers, 8*, Canfield, OH             8:57  
   52    7  Rachel Dunlany, 6*, Boardman, OH            9:02  
   53    2  Patrick Pivarnik, 49, Struthers, OH         9:03  
   54    8  Mariah Doyle, 8*, Boardman, OH              9:05  
   55   12  Madeline Ross, 12*, Canfield, OH            9:07  
   56   12  Aidan Minich, 11, Canfield, OH              9:09  
   57    3  Connor Foster, 5, Hermitage, PA             9:14  
   58    2  Bob Havaich, 65, Austintown, OH             9:14  
   59    4  Carter Yocum, 7, Boardman, OH               9:16  
   60    1  Sara Cuevas, 50*, Boardman, OH              9:32  
   61   13  Abigail Minich, 12*, Canfield, OH           9:38  
   62    1  John Bopp J R., 62, Butler, PA              9:45  
   63   13  Frankie D'Altorio, 9, Youngstown, OH        9:56  
   64    5  Dan Reardon, 5, Vienna, OH                 10:05  
   65    2  Todd Westover, 43, East Palestine, OH      10:22  
   66    5  Cameron Westover, 14, East Palestine, OH   10:23  
   67    9  Lucy Raerdon, 5*, Vienna, OH               10:37  
   68    3  Joni Reardon, 42*, Vienna, OH              10:38  
   69    2  John Vicarel, 61, Youngstown, OH           10:47  
   70    2  Laine Vicarel, 27*, Youngstown, OH         10:47  
   71    6  Carter Beggs, 4, Boardman, OH              11:06  
   72   14  Isaiah Walter, 11, Canfield, OH            11:27  
   73    7  William Reardon, 5, Vienna, OH             11:31  
   74    3  Tim Reardon, 49, Vienna, OH                11:31  
   75    6  Noah Frank, 12, Boardman, OH               12:03  
   76   10  Bianca Hunter, 3*, Hermitage, PA           12:04  
   77    1  Cari Foster, 39*, Hermitage, PA            12:05  
   78   15  Alex Lipp, 9, East Palestine, OH           14:00  
* indicates females
7 finishers among Men Under 9
15 finishers among Men 9 - 11
6 finishers among Men 12 - 14
1 finishers among Men 15 - 18
2 finishers among Men 40 - 44
3 finishers among Men 45 - 49
2 finishers among Men 60 - 64
2 finishers among Men 65 - 69
10 finishers among Women Under 9
9 finishers among Women 9 - 11
13 finishers among Women 12 - 14
2 finishers among Women 25 - 29
1 finishers among Women 35 - 39
3 finishers among Women 40 - 44
1 finishers among Women 50 - 54
1 finishers among Females (no age given)
38 male finishers
40 female finishers
78 total finishers


       CLASS    
 PLACE PLACE                 FINISHER                  TIME

Men Under 9
   27    1  Tommy Sullivan, 8, Boardman, OH             7:25  
   28    2  Jon Geiss, 7, East Palestine, OH            7:25  
   57    3  Connor Foster, 5, Hermitage, PA             9:14  
   59    4  Carter Yocum, 7, Boardman, OH               9:16  
   64    5  Dan Reardon, 5, Vienna, OH                 10:05  
   71    6  Carter Beggs, 4, Boardman, OH              11:06  
   73    7  William Reardon, 5, Vienna, OH             11:31  

Men 9 - 11
    1    1  Abe Rogers, 10, Poland, OH                  5:40  
    2    2  Brock Farris, 11, Boardman, OH              5:53  
    4    3  David Daltorio, 11, Youngstown, OH          6:01  
    8    4  Zachary Haus, 10, Boardman, OH              6:17  
   10    5  Sam Geiss, 11, East Palestine, OH           6:32  
   22    6  Tim Styranec, 11, Canfield, OH              7:13  
   25    7  Keegan Bruner, 11, Boardman, OH             7:19  
   26    8  Anthony Price, 10, Boardman, OH             7:21  
   30    9  Gabriel Bettross, 10, Poland, OH            7:29  
   33   10  Isaiah Doyle, 9, Boardman, OH               7:51  
   50   11  Finn Houck, 9, Boardman, OH                 8:55  
   56   12  Aidan Minich, 11, Canfield, OH              9:09  
   63   13  Frankie D'Altorio, 9, Youngstown, OH        9:56  
   72   14  Isaiah Walter, 11, Canfield, OH            11:27  
   78   15  Alex Lipp, 9, East Palestine, OH           14:00  

Men 12 - 14
    3    1  Andrew Yocum, 12, Boardman, OH              5:59  
   11    2  Ethan Dunlany, 12, Boardman, OH             6:46  
   19    3  Andrew Bucey, 12, Leetonia, OH              7:11  
   47    4  Justin Yocum, 12, Boardman, OH              8:47  
   66    5  Cameron Westover, 14, East Palestine, OH   10:23  
   75    6  Noah Frank, 12, Boardman, OH               12:03  

Men 15 - 18
   34    1  Steven Marshall, 17, Struthers, OH          7:52  





Men 40 - 44
   23    1  Alan Cuevas S R., 43, Boardman, OH          7:16  
   65    2  Todd Westover, 43, East Palestine, OH      10:22  

Men 45 - 49
    5    1  Kirk Rogers, 48, Poland, OH                 6:03  
   53    2  Patrick Pivarnik, 49, Struthers, OH         9:03  
   74    3  Tim Reardon, 49, Vienna, OH                11:31  



Men 60 - 64
   62    1  John Bopp J R., 62, Butler, PA              9:45  
   69    2  John Vicarel, 61, Youngstown, OH           10:47  

Men 65 - 69
   24    1  Norman Thomas, 67, Solon, OH                7:17  
   58    2  Bob Havaich, 65, Austintown, OH             9:14  




       CLASS    
 PLACE PLACE                 FINISHER                  TIME

Women Under 9
   35    1  Brecksn Neuhaus, 8, Canfield, OH            7:53  
   37    2  Brooke Hunter, 7, Hermitage, PA             7:58  
   44    3  Colleen Sullivan, 6, Boardman, OH           8:28  
   45    4  Maalia Smith, 8, Youngstown, OH             8:39  
   48    5  Grace Reardon, 8, Vienna, OH                8:50  
   51    6  Sydney Rakers, 8, Canfield, OH              8:57  
   52    7  Rachel Dunlany, 6, Boardman, OH             9:02  
   54    8  Mariah Doyle, 8, Boardman, OH               9:05  
   67    9  Lucy Raerdon, 5, Vienna, OH                10:37  
   76   10  Bianca Hunter, 3, Hermitage, PA            12:04  

Women 9 - 11
    6    1  Rebecca Geiss, 9, East Palestine, OH        6:05  
   15    2  Brigid Wagner-Donlin, 9, Hubbard, OH        6:58  
   16    3  Kate Harrell, 10, Poland, OH                7:02  
   18    4  Reese Zimmerman, 10, Petersburg, OH         7:07  
   20    5  Miriam Figley, 11, East Palestine, OH       7:12  
   21    6  Lucy Harrell, 10, Poland, OH                7:12  
   31    7  Mya Markulin, 9, Canfield, OH               7:45  
   32    8  Ava Bucey, 9, Leetonia, OH                  7:45  
   46    9  Aubree Neuhaus, 11, Canfield, OH            8:43  

Women 12 - 14
    7    1  Marissa Geiss, 13, East Palestine, OH       6:13  
    9    2  Megan Rowley, 12, Youngstown, OH            6:22  
   12    3  Isabelle Dwyer, 14, Boardman, OH            6:48  
   13    4  Ally Schwendeman, 13, Boardman, OH          6:49  
   14    5  Alexa Pstoka, 14                            6:52  
   29    6  Alizabeth White, 12, Boardman, OH           7:26  
   36    7  Julia Basista, 12, Boardman, OH             7:57  
   38    8  Kathleen Sullivan, 12, Boardman, OH         7:59  
   41    9  Morganne Evans, 12, Youngstown, OH          8:26  
   42   10  Dana Haus, 13, Boardman, OH                 8:26  
   43   11  Mia Hammerton, 13, Boardman, OH             8:27  
   55   12  Madeline Ross, 12, Canfield, OH             9:07  
   61   13  Abigail Minich, 12, Canfield, OH            9:38  



Women 25 - 29
   17    1  Lea Byers, 26, Youngstown, OH               7:03  
   70    2  Laine Vicarel, 27, Youngstown, OH          10:47  


Women 35 - 39
   77    1  Cari Foster, 39, Hermitage, PA             12:05  

Women 40 - 44
   40    1  Becky Wessel, 41, East Palestine, OH        8:18  
   49    2  Diane Marshall, 43, Struthers, OH           8:53  
   68    3  Joni Reardon, 42, Vienna, OH               10:38  


Women 50 - 54
   60    1  Sara Cuevas, 50, Boardman, OH               9:32  







Return to home page.