TWO MILE RUN COUNTY PARK MTN BIKE RACE
10 MILE RESULTS
Sept. 23, 2000

        CLASS
 PLACE PLACE                   FINISHER                  TIME    MPH 


Open Men
    1    1  Doug Soxman, 15, Tarentum, PA             1:05:37    9.14
    2    2  David Milna, 15, Pittsburg, PA            1:06:55    8.97
    3    3  Brent Peterson, 13, Jamestown,NY          1:08:20    8.78

Open Women
    8    1  Tori Erwin, 39, Titusville, PA            1:11:20    8.41
   37    2  Beth Crawford, 36, Clarion, PA            1:31:40    6.55
   42    3  Kristie Miller, 21, Slippery Rock, PA     1:35:42    6.27
   49    4  Stacy Sapko, 38, Bradford, PA             1:42:34    5.85
   55    5  Holly Gatto, 26, Leechburg, PA            1:45:01    5.71

MEN
Men 19 & Under
    5    1  Kevin Peters, 15, Tarentum, PA            1:10:39    8.49
    9    2  Tim Heck, 18, Harrisville, PA             1:11:40    8.37
   10    3  Michael Raney, 16, Pittsburg, PA          1:12:52    8.23
   20    4  Ryan Borcz, 19, Prospect, PA              1:21:06    7.40
   30    5  Cole Anderson, 15, Kersey, PA             1:27:07    6.89
   33    6  Todd Nunes, 16, Erie, PA                  1:28:31    6.78
   40    7  Adam Bosiljevac, 18, Prospect, PA         1:33:36    6.41
   57    8  Brain Smith, 16, Townville, PA            1:46:31    5.63
   62    9  Jonathan Levis, 17, Harborcreek, PA       1:49:12    5.49
   63   10  Nate Gray, 15, Lisbon, OH                 1:51:46    5.37
   68   11  Daniel Lewis, 13, Harborcreek, PA         2:10:54    4.58

Men 20 - 29
    6    1  Cris Leszek, 28, Erie, PA                 1:10:43    8.48
    7    2  Carl Anderson, 22, Sheffield, PA          1:11:05    8.44
   13    3  Nick Dean, 21, Grove City, PA             1:17:02    7.79
   14    4  Chip Meek, 23, Garfield Hts, OH           1:17:03    7.79
   15    5  Shawn Parnell, 23, Fairview, PA           1:18:56    7.60
   16    6  Charles Malone, 21, Grove City, PA        1:19:46    7.52
   17    7  Michael Marks, 22, Sarver, PA             1:20:10    7.48
   21    8  Jason Diurba, 27, Sharpsville, PA         1:21:15    7.38
   24    9  Nathan Okzak, 23                          1:24:22    7.11
   28   10  Jeremy Mikesell, 23, Grove City, PA       1:26:07    6.97
   29   11  David Murphy, 23, Conneautville, PA       1:26:59    6.90
   34   12  Christopher Miller, 24, Punxsutawney, PA  1:54:28    5.24
   35   13  Brian Willsie, 24, Russell, PA            1:31:02    6.59
   50   14  Eric Cardwell, 28, Sarver, PA             1:42:46    5.84
   53   15  Josh Lawrey, 21, Slippery Rock, PA        1:43:23    5.80
   56   16  Nik Bajorek, 29, Meadville, PA            1:45:23    5.69
   67   17  Ryan Fulton, 20, Slippery Rock, PA        1:55:34    5.19
   70   18  Anthony Miller, 23, Titusville, PA        2:08:11    4.68
   77   19  Eric Przepierski, 20, Erie, PA            2:48:10    3.57

Men 30 - 39
    4    1  Bo Hamlett, 31, Allison Park, PA          1:08:28    8.76
   11    2  Jason Trettel, 30, Butler, PA             1:16:34    7.84
   12    3  Scott Holland, 31, Pittsburg, PA          1:16:40    7.83
   19    4  Ed Vystrail, 35, Champion, OH             1:20:54    7.42
   22    5  Mark French, 37, Oil City, PA             1:21:29    7.36
   23    6  Steve Marks, 33, Natrona, PA              1:21:59    7.32
   26    7  Gregg Carmen, 30, Pittsburg, PA           1:25:19    7.03
   27    8  Jeff Pennington, 31, Rimersburg, PA       1:25:25    7.02
   36    9  Dan McCarthy, 32, Pittsburg, PA           1:31:20    6.57
   39   10  Dan Tack, 33, Butler, PA                  1:32:58    6.45
   43   11  Chuck Testa, 31, Pittsburg, PA            1:36:42    6.20
   44   12  Robert Dahl, 31, Fredonia, NY             1:37:42    6.14
   46   13  Tim Gray, 30                              1:38:23    6.10
   47   14  Matt Seigworth, 31, Oil City, PA          1:38:31    6.09
   52   15  Greg Zastawney, 38, Franklin, PA          1:43:15    5.81
   58   16  Scott Ohl, 32, Warren, PA                 1:47:07    5.60
   59   17  Jeff Riddle, 37, Oil City, PA             1:47:17    5.59
   65   18  Dale Osmun, 33, Lakewood, OH              1:54:04    5.26
   73   19  Eric Shick, 31, Rimersburg, PA            2:10:23    4.60
   76   20  Christopher Levis, 34, Saegertown, PA     2:24:48    4.14

Men 40 - 49
   32    1  William Schettler, 40, Oil City, PA       1:27:22    6.87
   38    2  Bill Hargenrader, 40, Oil City, PA        1:32:47    6.47
   41    3  Larry McNutt, 47, Brockport, PA           1:35:34    6.28
   45    4  Jay Cohen, 47, Hermitage, PA              1:38:10    6.11
   48    5  Mike Brock, 40, St Marys, PA              1:41:22    5.92
   51    6  John Sims, 43, Venus, PA                  1:43:11    5.81
   61    7  Larry Poliyak, 47, Rossiter, PA           1:48:00    5.56
   75    8  Joseph Lewis, 41, Harborcreek, PA         2:24:46    4.14

Men 50 - 59
   18    1  Jack Oshlick, 50, Erie, PA                1:20:37    7.44
   60    2  Bill Leech, 54, State College, PA         1:47:22    5.59

Men 60 & Up
   69    1  Jim Holden, 60, Franklin, PA              1:57:46    5.09


WOMEN

Women 19 & Under
   74    1  Allison Gilmore, 19, Rockwood, PA         2:11:48    4.55

Women 20 - 29
   64    1  Melissa Pappas, 20, Clarion, PA           1:51:49    5.37
   72    2  Anita Shick, 24, Rimersburg, PA           2:10:22    4.60

Women 40 - 49
   66    1  Tina Karjalainen, 40, Helsinki, Finland   1:54:35    5.24